Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lotus aegaeus (Griseb.) Boiss.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Lotus (svinjduša (Hr), Nikolić, T., 201912707, gladjovina (Hr), Šulek, B., 18791256, smiljkita (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, svinduša (Hr), Domac, R., 19944, svinjduša (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Fl. Or. 2: 167 (1872)

Taxon author(s) 1. August Heinrich Rudolf Grisebach2. Pierre Edmond Boissier

Synonyms: Lotus malatayikus Ponert, ? (dvojbeno) , Lotus sulphureus Boiss., sinonim (s) , Lotus weidemannii (Boiss.) Nyman, ? (dvojbeno) , Tetragonolobus aegaeus Griseb., sinonim (s) , Tetragonolobus weidemannii Boiss., ? (dvojbeno)

Common names: egejska svinjduša (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious YES

Search data for this taxon in other sources.