Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Medicago littoralis Loisel.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Medicago (vija (Hr), Nikolić, T., 201912707, ditelina (Hr), Šulek, B., 18791256, dunjica (Hr), Domac, R., 19944, vija (Hr), Domac, R., 19944, Schneckenklee (De), Anonymus, 19847744, alfalfa (En), Anonymus, 19847744, medick (En), Anonymus, 19847744, luzerne (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Not. Pl. Fr. 118 (1810)

Taxon author(s) 1. Jean Louis August(e) Loiseleur-Deslongchamps

Synonyms: Medicago arenaria Ten., sinonim (s) , Medicago cylindracea DC., sinonim (s) , Medicago littoralis ssp. cylindracea (DC.) Nyman, sinonim (s) , Medicago littoralis ssp. tricycla (DC.) M. Lainz, sinonim (s) , Medicago pusilla Viv., sinonim (s) , Medicago striata sensu, sinonim (s) , Medicago subinermis Bertol., sinonim (s) , Medicago tricycla DC., sinonim (s) , Medicago truncatula ssp. littoralis (Loisel.) Ponert, sinonim (s)

Common names: obalna vija (Hr), Nikolić, T., 201912707, obalna dunjica (Hr), Domac, R., 19944, obalna vija (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.