Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Medicago medicaginoides (Retz.) E. Small

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Medicago (vija (Hr), Nikolić, T., 201912707, ditelina (Hr), Šulek, B., 18791256, dunjica (Hr), Domac, R., 19944, vija (Hr), Domac, R., 19944, Schneckenklee (De), Anonymus, 19847744, alfalfa (En), Anonymus, 19847744, medick (En), Anonymus, 19847744, luzerne (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Willdenowia 16: 434 (1987)

Taxon author(s) 1. Anders Jahan Retzius2. Ernest Small

Synonyms: Lotus medicaginoides Retz., sinonim (s), Retz., Observ. Bot. 2. 1781. , Trigonella arcuata C. A. Mey., sinonim (s), C. A. Mey., Verz. Pfl. Casp. Meer. 1831. , Trigonella cancellata Pers., sinonim (s), Pers., Syn. Pl. 2. 1807. , Trigonella striata L. f., sinonim (s), L. f., Suppl. Pl. 1782. , Trigonella tenuis M. Bieb., sinonim (s), M. Bieb., Fl. Taur.-Caucas. 3. 1819.

Common names: tanka vija (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.