Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Medicago falcata L. ssp. glandulosa (Koch) Greuter et Burdet

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Medicago (vija (Hr), Nikolić, T., 201912707, ditelina (Hr), Šulek, B., 18791256, dunjica (Hr), Domac, R., 19944, vija (Hr), Domac, R., 19944, Schneckenklee (De), Anonymus, 19847744, alfalfa (En), Anonymus, 19847744, medick (En), Anonymus, 19847744, luzerne (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Willdenowia 19: 32 (1989)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Medicago falcata ssp. glandulosa (Davidov) Kožuharov non Koch in Röhl., sinonim (s) , Medicago falcata ssp. urumovii Degen, sinonim (s) , Medicago falcata var. glandulosa Koch in Röhl., sinonim (s) , Medicago glandulosa Davidov, sinonim (s) , Medicago glutinosa sensu, sinonim (s) , Medicago sativa ssp. glandulosa (Koch) Arcang., sinonim (s)

Status: Endemic NO , Spourious YES

Search data for this taxon in other sources.