Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Medicago tuberculata (Retz.) Willd.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Medicago (vija (Hr), Nikolić, T., 201912707, ditelina (Hr), Šulek, B., 18791256, dunjica (Hr), Domac, R., 19944, vija (Hr), Domac, R., 19944, Schneckenklee (De), Anonymus, 19847744, alfalfa (En), Anonymus, 19847744, medick (En), Anonymus, 19847744, luzerne (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Sp. Pl. 3/2: 1410 (1802)

Taxon author(s) 1. Anders Jahan Retzius2. Carl Ludwig von Willdenow

Synonyms: Medicago polymorpha var. tuberculata Retz., sinonim (s) , Medicago spinulosa DC. in Lam. et DC., sinonim (s) , Medicago turbinata (L.) All. nom. confus., sinonim (s) , Medicago turbinata ssp. spinulosa (DC.) Ponert comb. inval., sinonim (s)

Common names: gomoljčićava vija (Hr), Nikolić, T., 201912707, dunjica čvorasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, gomoljčićava dunjica (Hr), Domac, R., 19944, gomoljčićava vija (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.