Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Melilotus segetalis (Brot.) Ser.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Melilotus (nokotac (Hr), Nikolić, T., 201912707, ditelina (Hr), Šulek, B., 18791256, kokotac (Hr), Domac, R., 19944, ždraljika (Hr), Šimić, F., 19807722)

Place of publishing: in DC., Prodr. 2: 187 (1825)

Taxon author(s) 1. Felix de (Silva) Avellar,Felix de (Silva) Brotero,Avellar Brotero2. Nicolas Charles Seringe

Synonyms: Melilotus infestus sensu, sinonim (s) , Melilotus sulcatus ssp. segetalis (Brot.) P. Fourn., sinonim (s) , Trifolium segetale Brot., sinonim (s), Brot., Fl. Lusit. 2. 1804.

Common names: usjevni nokotac (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.