Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Onobrychis aequidentata (Sm.) d'Urv.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Onobrychis (grahorka (Hr), Nikolić, T., 201912707, esparzeta (Hr), Horvatić, S., 19541819, grahorka (Hr), Domac, R., 19944, grašica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Mém. Soc. Linn. Paris 1: 346 (1822)

Taxon author(s) 1. James Edward Smith3. Jules Sébastian César Dumont,Jules Sébastian César,Jules Sébastian César Dumont d' d'Urville,Dumont d'Urville,Urville

Synonyms: Hedysarum aequidentatum Sm., sinonim (s), Sm. in Sibth. & Sm., Fl. Graec. Prodr. 2. 1813. , Onobrychis aequidentata ssp. foveolata (DC) Širj., sinonim (s) , Onobrychis cretica Desv., sinonim (s) , Onobrychis foveolata DC., sinonim (s), DC., Prodr. 2. 1825.

Common names: jamičasta grahorka (Hr), Nikolić, T., 201912707, grašica jamičasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.