Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Onobrychis oxyodonta Boiss.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Onobrychis (grahorka (Hr), Nikolić, T., 201912707, esparzeta (Hr), Horvatić, S., 19541819, grahorka (Hr), Domac, R., 19944, grašica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Diagn. Pl. Orient. Nov. 2: 98 (1843)

Taxon author(s) 1. Pierre Edmond Boissier

Synonyms: Onobrychis oxyodonta ssp. bithynica (Širj.) Ponert, sinonim (s)

Common names: oštrozuba grahorka (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic YES , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.