Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ononis alopecuroides L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Ononis (gladiš (Hr), Nikolić, T., 201912707, gladuška (Hr), Hirc, D., 1912673, mačac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zečji trn (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 717 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Ononis alopecuroides ssp. salzmanniana (Boiss. et Reut.) Maire in Jahand. et Maire, sinonim (s) , Ononis baetica sensu, sinonim (s) , Ononis salzmanniana Boiss. et Reut., sinonim (s)

Common names: repakoliki gladiš (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.