Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ononis antiquorum (L.) Arcang.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Ononis (gladiš (Hr), Nikolić, T., 201912707, gladuška (Hr), Hirc, D., 1912673, mačac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zečji trn (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Comp. Fl. Ital. 157 (1882)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Giovanni Arcangeli

Synonyms: Ononis antiquorum L., sinonim (s) , Ononis antiquorum ssp. pungens (Pomel) Negre, sinonim (s) , Ononis antiquorum Wallr. var. confusa A. i G., inclusive (incl.) , Ononis decipiens Azn., sinonim (s) , Ononis pungens Pomel, sinonim (s) , Ononis purpurascens Formánek, sinonim (s) , Ononis repens ssp. antiquorum (L.) Bonnier et Layens, sinonim (s) , Ononis spinosa L. ssp. antiquorum (L.) Arcang., sinonim (s) , Ononis vulgaris Rouy non Gueldenst., sinonim (s)

Common names: kamenjarski gladiš (Hr), Nikolić, T., 201912707, kamenjarski zečji trn (Hr), Domac, R., 19944, mačac sitnolisti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.