Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ononis leiosperma Boiss.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Ononis (gladiš (Hr), Nikolić, T., 201912707, gladuška (Hr), Hirc, D., 1912673, mačac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zečji trn (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Orient. 2: 57. 1872

Taxon author(s) 1. Pierre Edmond Boissier

Synonyms: Ononis leiosperma Boiss., sinonim (s) , Ononis repens ssp. leiosperma (Boiss.) Greuter, sinonim (s)

Common names: glatkosjemeni gladiš (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious YES

Search data for this taxon in other sources.