Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Petteria ramentacea (Sieber) C. Presl

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Petteria (tilovina (Hr), Nikolić, T., 201912707, tilovina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Abh. Böhm. Ges. Wiss. ser. 5,3: 570 (1845)

Taxon author(s) 1. Franz(e) Wilhelm Sieber2. Carl (Karl, Carel, Carolus) Bořivoj (Boriwog, Boriwag) Presl

Synonyms: Cytisus ramentaceus Sieber, sinonim (s), Sieber in Flora 5. 1822.

Common names: ljuskasta tilovina (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljuskasta tilovina (Hr), Domac, R., 19944, tilovina (Hr), Visiani, R., 18521686, zanovet (Hr), Šimić, F., 19807722, zanovijet (Hr), Fukarek, P., 198148

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.