Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Trifolium patulum Tausch

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Trifolium (djetelina (Hr), Nikolić, T., 201912707, detelja (Hr), Šulek, B., 18791256, ditelina (Hr), Šulek, B., 18791256, djetelina (Hr), Domac, R., 19944, trolist (Hr), Šulek, B., 18791256, troprstac (Hr), Šulek, B., 18791256, Klee (De), Anonymus, 19847744, clover (En), Anonymus, 19847744, tréfle (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Syll. Pl. Nov. 2: 245 (1828)

Taxon author(s) 1. Ignaz Friedrich Tausch

Common names: stršeća djetelina (Hr), Nikolić, T., 201912707, djeteljina raztvorena (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, stršeća djetelina (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.