Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Trigonella esculenta Willd.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Trigonella (piskavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, piskavica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Enum. Pl. Hort Berol. 799 (1809)

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow

Synonyms: Trigonella corniculata ssp. occidentalis Greuter, sinonim (s) , Trigonella elatior Sm., sinonim (s), Fl. Graec. prodr. 2: 108 (1813)

Common names: roščićava piskavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, ditelina divja (Hr), Visiani, R., 18521686, djetelina rogata (Hr), Šulek, B., 18791256, piskavica rogata (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, roščićava piskavica (Hr), Domac, R., 19944, žvetuljina (Hr), Haračić, A., 1894783

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.