Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Euphorbia agraria M. Bieb.

Order: Malpighiales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Euphorbiaceae (mliečernice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, mlječike (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Euphorbia (mlječika (Hr), Nikolić, T., 201912707, mleč (Hr), Šulek, B., 18791256, mlič (Hr), Šulek, B., 18791256, mličac (Hr), Šulek, B., 18791256, mliče pasje (Hr), Šulek, B., 18791256, mličer (Hr), Šulek, B., 18791256, mličica bila (Hr), Šulek, B., 18791256, mlična (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieček (Hr), Šulek, B., 18791256, mliečić (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieko kačino (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieko kačje (Hr), Šulek, B., 18791256, mliječ (Hr), Haračić, A., 1894783, mliječak (Hr), Hirc, D., 1910668, mliko vučje (Hr), Šulek, B., 18791256, mlječer (Hr), Hirc, D., 1910668, mlječika (Hr), Domac, R., 19944, prištnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, rodinjak (Hr), Šulek, B., 18791256, srab (Hr), Haračić, A., 1894783, zmijinsko mlieko (Hr), Šulek, B., 18791256, zminsko mliko (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Fl. Taur.-Caucas. 1: 375 (1808)

Taxon author(s) 1. Friedrich August,Friedrich August Marschall von Marschall von Bieberstein,Bieberstein

Synonyms: Euphorbia agraria var. thyrsiflora (Griseb.) Nyman, sinonim (s), Nym., Consp. Fl. Eur. 1881. , Euphorbia agrorum Willd. ex Ledeb., nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. Ross. 3. 1850. , Euphorbia euboea Halácsy, sinonim (s), Consp. Fl. Graec. 3. 1904. , Euphorbia nitens Trevir., sinonim (s), Mag. Neuesten Entdeck. Gesammten Naturk. Ges. Naturf. Freunde Berlin 7. 1816. , Euphorbia subhastata Vis. et Panč., inclusive (incl.), Mem. Ist. Venet. x. (1861) 444. , Euphorbia thyrsiflora Griseb., sinonim (s), Spic. Fl. Rumel. 1. 1843. , Euphorbia transsilvanica Schur, sinonim (s), Verh. Mitth. Siebenbürg. Vereins Naturwiss. Hermannstadt 3. 1852. , Tithymalus agrarius (M. Bieb.) Klotzsch & Garcke, sinonim (s), Abh. Königl. Akad. Wiss. Berlin 1859. 1860.

Common names: poljska mlječika (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.