Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Euphorbia taurinensis All.

Order: Malpighiales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Euphorbiaceae (mliečernice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, mlječike (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Euphorbia (mlječika (Hr), Nikolić, T., 201912707, mleč (Hr), Šulek, B., 18791256, mlič (Hr), Šulek, B., 18791256, mličac (Hr), Šulek, B., 18791256, mliče pasje (Hr), Šulek, B., 18791256, mličer (Hr), Šulek, B., 18791256, mličica bila (Hr), Šulek, B., 18791256, mlična (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieček (Hr), Šulek, B., 18791256, mliečić (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieko kačino (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieko kačje (Hr), Šulek, B., 18791256, mliječ (Hr), Haračić, A., 1894783, mliječak (Hr), Hirc, D., 1910668, mliko vučje (Hr), Šulek, B., 18791256, mlječer (Hr), Hirc, D., 1910668, mlječika (Hr), Domac, R., 19944, prištnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, rodinjak (Hr), Šulek, B., 18791256, srab (Hr), Haračić, A., 1894783, zmijinsko mlieko (Hr), Šulek, B., 18791256, zminsko mliko (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Fl. Pedem. 1: 287 (1785)

Taxon author(s) 1. Carlo Allioni

Synonyms: Esula taurinensis (All.) Fourr., sinonim (s), Ann. Soc. Linn. Lyon , n.s., 17. 1869. , Euphorbia dalmatica f. isophylla K. Malý, sinonim (s), Glasn. Zemaljsk. Muz. Bosni Hercegovini 20. 1908. , Euphorbia dalmatica Vis., sinonim (s), Fl. Dalmat. 3. 1852. , Euphorbia graeca Bois. et Spruner, sinonim (s), Boissier, Diagn. Pl. Orient. 5: 53. 1844 , Euphorbia graeca ssp. dalmatica (Vis.) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur.: 654. 1881 , Euphorbia graeca var. brachyceras Candargy, sinonim (s), Bull. Soc. Bot. France 45. 1898. , Euphorbia lagascae Spruner ex Nyman, nomen illegitimum (n. illeg.), Nym., Consp. Fl. Eur. 1881. , Euphorbia preslii Spruner ex Nyman, nomen illegitimum (n. illeg.), Nym., Consp. Fl. Eur. 1881. , Euphorbia serbica Formánek, sinonim (s), Verh. Naturf. Vereins Brünn 34. 1896. , Euphorbia taurinensis f. isophylla (K. Malý) Kuzmanov, sinonim (s), in Fl. Nar. Republ. Bulgariya 7. 1979. , Euphorbia taurinensis var. brachyceras (Candargy) Oudejans, sinonim (s), Collect. Bot. (Barcelona) 21. 1992 publ. 1993. , Euphorbia taurinensis var. isophylla (K. Malý) Oudejans, sinonim (s), Collect. Bot. (Barcelona) 21. 1992 publ. 1993. , Euphorbia terracina Spreng., sinonim (s) , Tithymalus graecus (Boiss. & Spruner) Klotzsch & Garcke, sinonim (s), Abh. Königl. Akad. Wiss. Berlin 1859. 1860. , Tithymalus taurinensis (All.) Klotzsch & Garcke, sinonim (s), Abh. Königl. Akad. Wiss. Berlin 1859. 1860.

Common names: turinska mlječika (Hr), Nikolić, T., 201912707, grčka mlječika (Hr), Domac, R., 19944, končasta mlječika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.