Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rhamnus prunifolia Sm.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rhamnaceae (krkavine (Hr), Horvatić, S., 19541819, pasjakovine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Rhamnus (pasjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, drača crna (Hr), Šulek, B., 18791256, krkavina (Hr), Domac, R., 19944, pasjak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, pasjakovica (Hr), Hirc, D., 1910670, pesikovina (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Fl. Graec. Prodr. 1: 157 (1806)

Taxon author(s) 1. James Edward Smith

Common names: šljivolisni pasjak (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious YES

Search data for this taxon in other sources.