Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Aesculus flava Aiton

Order: Sapindales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Hippocastanaceae (divlji kesteni (Hr), Horvatić, S., 19541819, madalače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, madjalače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Aesculus (kostanj (Hr), Nikolić, T., 201912707, divlji kesten (Hr), Domac, R., 19944, madal (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Hort. Kew. 1: 494 (1789)

Taxon author(s) 1. William Aiton

Common names: žuti kostanj (Hr), Nikolić, T., 201912707, žuti kesten (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.