Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bunium ferulaceum Sm.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bunium (koprac (Hr), Nikolić, T., 201912707, koporac (Hr), Domac, R., 19944, topnika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Fl. Graec. Prodr. 1: 186 (1806)

Taxon author(s) 1. James Edward Smith

Common names: šibasti koprac (Hr), Nikolić, T., 201912707, koperč (Hr), Visiani, R., 18521686, koprc (Hr), Šulek, B., 18791256, repica (Hr), Visiani, R., 18521686, šibasti koporac (Hr), Domac, R., 19944, topnika razkrećena (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.