Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Laserpitium krapfii Crantz

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Laserpitium (gladac (Hr), Nikolić, T., 201912707, gladac (Hr), Domac, R., 19944, komoračica planinska (Hr), Šulek, B., 18791256, mrkvelj (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Class. Umb. 67 (1767)

Taxon author(s) 1. Heinrich Johann Nepomuk von Crantz

Common names: Krapfijev gladac (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.