Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Armeria maritima (Mill.) Willd.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Plumbaginaceae (vranomilke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vranjemili (Hr), Horvatić, S., 19541819, vranjemiline (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Armeria (babosvilka (Hr), Nikolić, T., 201912707, babina svila (Hr), Domac, R., 19944, babosvilka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Enum. Pl. Hort. Bertol. 333 (1809)

Taxon author(s) 1. Philip Miller2. Carl Ludwig von Willdenow

Synonyms: Armeria alpina (DC.) Willd., sinonim (s) , Armeria alpina agg., sinonim (s) , Armeria maritima agg., sinonim (s) , Armeria pubescens Link, sinonim (s), Verh. Ges. Naturf. Freunde Berlin 1: 181 (1829) , Armeria vulgaris Willd., sinonim (s), Enum. Pl.: 333 (1809) , Statice armeria L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Statice maritima Mill., sinonim (s), Mill., Gard. Dict., ed. 8. 1768. , Statice maritima Miller ssp. alpina (Wild.) P. Silva, inclusive (incl.) , Statice montana Miller, sinonim (s) , Statice vulgaris Hill, ? (dvojbeno), Hill, Brit. Herb. 1756.

Common names: primorska babosvilka (Hr), Nikolić, T., 201912707, babina svila (Hr), 18471006, glavičasta babosvilka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, obična bijela svila (Hr), Domac, R., 19944, planinska bijela svila (Hr), Domac, R., 19944, travulja (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.