Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Portenschlagiella ramosissima (Spreng.) Tutin

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Portenschlagiella (koromačinac (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Feddes Repert. 74: 32 (1967)

Taxon author(s) 1. Curt (Kurt, Curtius) Polycarp Joachim Sprengel2. Thomas Gaskell Tutin

Synonyms: Portenschlagia ramosissima (Port.) Vis., sinonim (s)

Common names: razgranati koromačinac (Hr), Nikolić, T., 201912707, divlji koromač (Hr), Šugar, I., 19941985, granovita nevesika (Hr), Šugar, I., 19941985, koromač divji (Hr), Visiani, R., 18521686, koromačinac (Hr), Visiani, R., 18521686, pregranata koromačika (Hr), Šilić, Č., 19841013, razgranjena portenšlagija (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.