Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Scaligeria cretica (Mill.) Boiss.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Scaligeria (koprač (Hr), Nikolić, T., 201912707, koprač (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Diagn. Pl. Or. Nov. 2(10): 52 (1849)

Taxon author(s) 1. Philip Miller2. Pierre Edmond Boissier

Synonyms: Bunium creticum D'Urv., sinonim (s), Bull. Mens. Soc. Linn. Paris i. (1822) 287. , Pimpinella cretica Hampe, sinonim (s) , Pimpinella napiformis Vis., sinonim (s)

Common names: kretski koprač (Hr), Nikolić, T., 201912707, koprač (Hr), Horvatić, S., 19541819, koprač repnasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, koropincul (Hr), Šulek, B., 18791256, kretski koprač (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.