Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Smyrnium olusatrum L.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Smyrnium (lesandra (Hr), Nikolić, T., 201912707, lesandra (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 262 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: zelenkasta lesandra (Hr), Nikolić, T., 201912707, lesandra češljasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, lesandrina (Hr), Šulek, B., 18791256, petrusin veliki (Hr), Šulek, B., 18791256, sangva (Hr), Šulek, B., 18791256, selen (Hr), Šulek, B., 18791256, selen divlja (Hr), Šulek, B., 18791256, zelenkasta lesandra (Hr), Domac, R., 19944, Mestolaccia lanceolata (It), Pignatti, S., 19825783

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.