Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Vincetoxicum huteri Vis. et Asch.

Order: Gentianales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Asclepiadaceae (svilenice (Hr), Horvatić, S., 19541819, svilenjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, svionice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Vincetoxicum (lastavičnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Österr. Bot. Zeitschr. 19: 67 (1869)

Taxon author(s) 1. Roberto de,Roberto Visiani,de Visiani2. Paul Friedrich August Ascherson

Synonyms: Cynanchum huteri (Vis. et Asch.) K. Schum., sinonim (s), Nat. Pflanzenfam. 4(5): (2) 252. 1893

Common names: Huterov lastavičnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, Huterov lastavičnjak (Hr), Domac, R., 19944, Huterova lastavina (Hr), Domac, R., 19944, žutkasta lastavina (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.