Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Phillyrea media L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Oleaceae (masline (Hr), Horvatić, S., 19541819, maslinjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Phillyrea (komorka (Hr), Nikolić, T., 201912707, komorica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, komorika (Hr), Domac, R., 19944, lipovina (Hr), Šulek, B., 18791256, zelenika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sist. Nat. ed. 10, 2: 847 (1759)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: srednja komorka (Hr), Nikolić, T., 201912707, komora (Hr), Hirc, D., 1906664, komorika (Hr), Hirc, D., 1906664, oštrljasta komorica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, srednja komorika (Hr), Domac, R., 19944, zelenika (Hr), Hirc, D., 1906664

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.