Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Hyoscyamus albus L.

Order: Solanales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Solanaceae (pomočnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, pomoćnice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Hyoscyamus (bunika (Hr), Nikolić, T., 201912707, bunica (Hr), Šulek, B., 18791256, bunika (Hr), Domac, R., 19944, glavoboljke (Hr), Šulek, B., 18791256, maslak (Hr), Šulek, B., 18791256, pasjak (Hr), Šulek, B., 18791256, zubnjak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 180 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Hyoscyamus canariensis Ker Gawl., sinonim (s), Ker Gawl. in Bot. Reg. 3. 1817. , Hyoscyamus clusii G. Don, sinonim (s), G. Don in Sweet, Hort. Brit., ed. 2. 1830. , Hyoscyamus major Mill., sinonim (s), Mill., Gard. Dict. , ed. 8. 1768. , Hyoscyamus minor Mill., sinonim (s), Mill., Gard. Dict. , ed. 8. 1768. , Hyoscyamus saguntinus Pau, sinonim (s), Pau, Not. Bot. Pl. Españ. 3. 1889. , Hyoscyamus varians Vis., sinonim (s), Vis. in Flora 12 (1, Ergänzungsbl. ). 1829.

Common names: bijela bunika (Hr), Nikolić, T., 201912707, bieli zubnjak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, bijela bunika (Hr), Domac, R., 19944, bunica (Hr), Šulek, B., 18791256, bunika bila (Hr), Šulek, B., 18791256, mantimenat (Hr), Šulek, B., 18791256, mantimient (Hr), Šulek, B., 18791256, mantimjenat (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.