Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Mandragora officinarum L.

Order: Solanales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Solanaceae (pomočnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, pomoćnice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Mandragora (nadlišak (Hr), Nikolić, T., 201912707, nadlišak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 181 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Mandragora acaulis Gaertn., sinonim (s) , Mandragora autumnalis Bertol., sinonim (s), Elench. plant. viv. (1820) 6 , Mandragora microcarpa Bertol., sinonim (s), Bertol. in Novi Comment. Acad. Sci. Nat. Bononiensis 2. 1836. , Mandragora vernalis Bertol., sinonim (s), Virid. Bonon. veg. (1824) 6

Common names: ljekoviti nadlišak (Hr), Nikolić, T., 201912707, bezstabljeni nadlišak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, bunovina (Hr), Šugar, I., 19941985, jabučina (Hr), Šulek, B., 18791256, mandragora (Hr), Šugar, I., 19941985, mundragula (Hr), Šulek, B., 18791256, nadliška (Hr), Šugar, I., 19941985, okoločep (Hr), Šulek, B., 18791256, skocelj (Hr), Šulek, B., 18791256, skočac (Hr), Šulek, B., 18791256, škočec (Hr), Šulek, B., 18791256, tusti koren (Hr), Šulek, B., 18791256, velje zelje (Hr), Šugar, I., 19941985, zelje veliko (Hr), 18471006, spring mandrake (En), Blamey, M.; Grey-Wilson, C., 19937398

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.