Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Orchis papilionacea L.

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Orchis (kaćun (Hr), Nikolić, T., 201912707, cviet Jovov (Hr), Šulek, B., 18791256, dremovac (Hr), Šulek, B., 18791256, gorocvit (Hr), Šulek, B., 18791256, jaja pasja (Hr), Šulek, B., 18791256, kaćun (Hr), Domac, R., 19944, mudavac (Hr), Šulek, B., 18791256, podrimunak (Hr), Šulek, B., 18791256, tromud (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Syst. nat. ed. 2: 1242 (1759)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Orchis decipiens Tod., sinonim (s) , Orchis expansa Ten., sinonim (s) , Orchis rubra Jacq. in Murr., sinonim (s)

Common names: leptirasti kaćun (Hr), Nikolić, T., 201912707, crveni kaćun (Hr), Šugar, I., 19941985, leptirasti kaćun (Hr), Domac, R., 19944, Pink Butterfly Orchid (En), Blamey, M.; Grey-Wilson, C., 19937398, metuljasta kukavica (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.