Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Heteropogon contortus (L.) Roem. et Schult.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Heteropogon (kitaš (Hr), Nikolić, T., 201912707, kitaš (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syst. Veg. 2: 836 (1817)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Johann Jakob Roemer3. Josef (Joseph) August Schultes

Synonyms: Andropogon contortus L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Heteropogon allionii (DC.) Roem. et Schult., sinonim (s), Syst. Veg. 2: 835. 1817 , Heteropogon glaber Pers., sinonim (s), Pers., Syn. Pl. 2. 1807.

Common names: svinuti kitaš (Hr), Nikolić, T., 201912707, čudnovati kitaš (Hr), Šugar, I., 19941985, kitaš (Hr), Horvatić, S., 19541819, svinuti kitaš (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.