Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ornithogalum visianicum Tomm.

Order: Asparagales Link

Family: Asparagaceae

Genus: Ornithogalum (kestenjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, kestenjača (Hr), Šulek, B., 18791256, lok pesji (Hr), Šulek, B., 18791256, luk poljski (Hr), Šulek, B., 18791256, ptičje mlijeko (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Mem. Ist. Veneto 20: 176 (1876)

Taxon author(s) 1. Muzio Guiseppe Spirito de (Mutius Joseph Spiritus) Tommasini

Common names: Visijanijeva kestenjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, Visijanijevo ptičje mlijeko (Hr), Šugar, I., 19941985

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.