Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Armoracia macrocarpa (Willd.) Baumg.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Armoracia (hren (Hr), Nikolić, T., 201912707, hren (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Enum. Stirp. Transsilv. 2: 240 (1816)

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow2. Johann Christian Gottlob Baumgarten

Synonyms: Armoracia macrocarpa (Willd.) Baumg., sinonim (s), Enum. Stirp. Transsilv. 2: 240. 1816 , Cochlearia macrocarpa Waldst. et Kit., bazionim (baz.), Descr. Icon. Pl. Hung. ii. 101. t. 184.

Common names: velikoplodi hren (Hr), Nikolić, T., 201912707, hren velekorieni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.