Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Armoracia rusticana P. Gaertn. , B. Mey. et Scherb.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Armoracia (hren (Hr), Nikolić, T., 201912707, hren (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Wetterau 2: 426 (1800)

Taxon author(s) 1. Philipp Gottfried Gaertner2. Bernhard Meyer3. Johannes Scherbius

Synonyms: Armoracia lapathifolia Gilib., sinonim (s), Fl. Lith. Inch. 2: 53 (1781) , Armoracia sativa Bernhardt, sinonim (s), Syst. Verz. (Bernhardi) 191. 1800 , Cochlearia armoracia L., sinonim (s), Sp. Pl.: 648. 1753 , Nasturtium armoracia (L.) Fr., sinonim (s), Fl. Scan.: 65. 1835 , Rorippa armoracia (L.) A. S. Hitchc., sinonim (s), Key Spring Fl. Manhattan: 18. 1894 , Rorippa rusticana (P. Gaertn., B. Mey. et Scherb.) Gordon, sinonim (s), Gren. et Godr., Fl. France 1: 127. 1847

Common names: ljuti hren (Hr), Nikolić, T., 201912707, andrkva ledinja (divja) (Hr), Šulek, B., 18791256, hrelj (Hr), Šulek, B., 18791256, hren (Hr), Hirc, D., 1905663, hren čepasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, hren ljuti (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, hrin (Hr), Šulek, B., 18791256, hrinj (Hr), Šulek, B., 18791256, kren (Hr), Šulek, B., 18791256, ren (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, rotkva morska (Hr), Šulek, B., 18791256, torman (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.