Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Arrhenatherum elatius (L.) J. Presl et C. Presl

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Arrhenatherum (ovsenica (Hr), Domac, R., 19944, pahovka (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Čechica 17 (1819)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Jan Svatopluk (Swatopluk) Presl3. Carl (Karl, Carel, Carolus) Bořivoj (Boriwog, Boriwag) Presl

Synonyms: Arrhenatherum avenaceum (Scop.) P. Beauv., sinonim (s), Ess. Agrostogr.: 55, 152, 164 (1812) , Arrhenatherum avenaceum P. Beauv., nomen illegitimum (n. illeg.), Ess. Agrostogr. 152: t. 11, f. 5. 1812 , Arrhenatherum biaristatum Peterm., sinonim (s), Peterm., Fl. Lips. Excus. 1838. , Avena elata Salisb., sinonim (s), Salisb., Prodr. Stirp. Chap. Allerton. 1796. , Avena elatior L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Holcus avenaceus Scop., sinonim (s), Scop., Fl. Carniol., ed. 2, 2. 1772.

Common names: visoka ovsenica (Hr), Nikolić, T., 201912707, francuski ljulj (Hr), Kvakan, P., 19527738, osav divji (Hr), Šulek, B., 18791256, pahovka rana (Hr), Kvakan, P., 19527738, visoka ovsenica (Hr), Domac, R., 19944, visoka pahovka (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.