Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Arundo donax L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Arundo (trst (Hr), Nikolić, T., 201912707, cev (Hr), Šulek, B., 18791256, rozgva (Hr), Šulek, B., 18791256, terstika (Hr), Šulek, B., 18791256, trst (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 81 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Arundo maxima Forskal, sinonim (s), L., Sp. Pl.: 81. 1753 , Arundo scriptoria L., sinonim (s), L., Amoen. Acad. 4. 1759. , Donax donax (L.) Asch. & Graebn., nomen invalidum (nom. inval.), Flora des Nordostdeutschen Flachlandes 101. 1898. , Donax sativa (Lam.) C. Presl, sinonim (s), C. Presl, Cyper. Gramin. Sicul. 1820.

Common names: obični trst (Hr), Nikolić, T., 201912707, mediteranska trska (Hr), Kvakan, P., 19527738, obični trst (Hr), Domac, R., 19944, rozga (Hr), Visiani, R., 18425573, tarst (Hr), Visiani, R., 18425573, tarstika (Hr), Visiani, R., 18425573, trs (Hr), Šulek, B., 18791256, trst (Hr), Šulek, B., 18791256, trstika (Hr), Šulek, B., 18791256, trstovača (Hr), Kušan, F., 19562137

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.