Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Asarum europaeum L. ssp. caucasicum (Duch.) Soó

Order: Piperales Bercht. et J. Presl

Family: Aristolochiaceae (jabučnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vučje stope (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Asarum (kopitnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, kopitnjak (Hr), Domac, R., 19944, oštrolista gorska (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Acta Bot. Acad. Sci. Hung. 12: 111 (1966)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Aristolochia europaeum var. caucasicum Duchartre in A. DC., sinonim (s) , Aristolochia ibericum Voronov, sinonim (s) , Asarum caucasicum (Duch.) N. Busch, sinonim (s), N. Busch in Trudy Tiflissk. Bot. Sada 11(1). 1909. , Asarum europaeum var. caucasicum Duch., bazionim (baz.), Duch. in Candolle, Prodr. 15(1). 1864.

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.