Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Asperula cynanchica L.

Order: Gentianales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Rubiaceae (bročine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, broćevi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Asperula (lazarkinja (Hr), Nikolić, T., 201912707, lazarkinja (Hr), Domac, R., 19944, modričica (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sp. Pl. 104 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Asperula arenicola Reut., sinonim (s), Cat. Pl. Geneve, ed. 2: 101 (1861) , Asperula capillacea (Lange) Rouy, sinonim (s), Lejeunia 120: 53. 1987. , Asperula cynanchica ssp. montana (Waldst. et Kit.) Simonk., sinonim (s), (1887) , Asperula cynanchica var. arenicola (Reut.) Gremli, sinonim (s) , Asperula cynanchica var. cynanchica, sinonim (s) , Asperula cynanchicum (L.) F. Herm., sinonim (s), Fl. Nord-Mitteleuropa: 942 (1956) , Asperula montana Waldst. et Kit., sinonim (s), Willd., Enum. Pl.: 151 (1809) , Asperula papillosa Lange, inclusive (incl.), Vidensk. Meddel. Dansk Naturhist. Foren. Kjobenhavn 1881: 111 (1881.) , Asperula tenuiflora Jordan, sinonim (s), Pugillus Plantarum Novarum Africae Borealis Hispaniaeque Australis 77. 1852. , Asperula trabutii Sennen, sinonim (s), Butlletí de la Institució Catalana d'História Natural 32: 98. 1932.

Common names: brežuljačka lazarkinja (Hr), Nikolić, T., 201912707, brežuljačka lazarkinja (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.