Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Asphodelus fistulosus L.

Order: Asparagales Link

Family: Xanthorrhoeaceae

Genus: Asphodelus (čepljez (Hr), Nikolić, T., 201912707, brden (Hr), Horvatić, S., 19541819, čepljez (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 309 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Asphodeloides ramosa Moench, nomen illegitimum (n. illeg.), Methodus: 634. 1794 , Asphodelus tenuifolius Cav., sinonim (s), Anales Ci. Nat. 3: 46. 1801 , Ophioprason fistulosum (L.) Salisb., nomen invalidum (nom. inval.), Gen. Pl.: 72. 1866 , Verinea fistulosa (L.) Pomel, sinonim (s), Mat. Fl. Atl.: 2. 1860

Common names: cjevasti čepljez (Hr), Nikolić, T., 201912707, brden (Hr), Cvjetković, A., 20037668, cjevasti čepljez (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.