Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cedrus atlantica (Endl.) Carriere

Order: Pinales Gorozh.

Family: Pinaceae (borovi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Cedrus (cedar (Hr), Nikolić, T., 201912707, Zeder (De), Anonymus, 19847744, cedar (En), Anonymus, 19847744, cédre (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Trait‚ G‚n. Conif. 285 (1855)

Taxon author(s) 1. Stephan Friedrich Ladislaus Endlicher2. Carriere

Synonyms: Cedrus libani ssp. atlantica (Endl.) Batt. & Trab., sinonim (s), Fl. Algérie Tunisie: 397. 1905 , Cedrus libanitica ssp. atlantica (Endl.) Emb. & Maire, sinonim (s), Jahandiez & Maire, Cat. Pl. Maroc: 920. 1941 , Cedrus libanotica ssp. atlantica (Endl.) Jahand. & Maire, sinonim (s), Cat. Pl. Maroc: 13. 1931 , Pinus atlantica Endl., bazionim (baz.), Endl., Syn. Conif. 1847.

Common names: atlantski cedar (Hr), Nikolić, T., 201912707, atlantski cedar (Hr), Dieminić, D.; Glavaš, M.; Hrašovec, B., 199334

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.