Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Astragalus cicer L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Astragalus (kozlinac (Hr), Nikolić, T., 201912707, kozlinac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 757 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Astragalus microphyllus L., sinonim (s), Species Plantarum 2: 757. 1753. (1 May 1753) , Astragalus mucronatus DC., sinonim (s), DC., Astragalogia. 1802. , Astragalus vesicarius Lam., sinonim (s), Flore Françoise 2: 637. 1778[1779]. (post 21 Mar 1779) , Cystium cicer (L.) Steven, sinonim (s), Bulletin de la Société Impériale des Naturalistes de Moscou 4: 268. 1832. , Glaux astragaloides Medik., sinonim (s), Vorlesungen der Churpfälzischen physicalisch-ökonomischen Gesellschaft 2: 377. 1787. , Tragacantha cicer (L.) Kuntze, sinonim (s), Revisio Generum Plantarum 2: 942–49. 1891.

Common names: livadni kozlinac (Hr), Nikolić, T., 201912707, čiček divji (Hr), Šulek, B., 18791256, gra divji (Hr), Šulek, B., 18791256, graorina divja (Hr), Šulek, B., 18791256, kozlinac crnodlakavi (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, livadni kozlinac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.