Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Astragalus glycyphyllos L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Astragalus (kozlinac (Hr), Nikolić, T., 201912707, kozlinac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 758 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Astragalus glycyphyllus L. var. rotundifolius Čelek, sinonim (s) , Hedyphylla glycyphylla (L.) Rydb., sinonim (s), North American Flora 24(7): 438. 1929. , Hedyphylla vulgaris Steven, sinonim (s), Bulletin de la Société Impériale des Naturalistes de Moscou 29(2): 142. 1856.

Common names: slatkastolisni kozlinac (Hr), Nikolić, T., 201912707, kozlinac puzavi (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, slatkastolisni kozlinac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.