Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Astragalus hamosus L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Astragalus (kozlinac (Hr), Nikolić, T., 201912707, kozlinac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 758 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Ankylobus hamosus (L.) Steven, sinonim (s), Bulletin de la Société Impériale des Naturalistes de Moscou 29(2): 148. 1856. , Astragalus aegyptiacus Mill., sinonim (s), Gard. Dict. (ed. 8) no. 11 (1768) , Astragalus ancistron Pomel, sinonim (s), Pomel in Bull. Soc. Sci. Phys. Algérie 11. 1874. , Astragalus ancistron Pomel, sinonim (s), Pomel in Bull. Soc. Sci. Phys. Algérie 11. 1874. , Astragalus arnoceras Bunge, sinonim (s), Astragalogia 1: 13; 2: 14. 1868. , Astragalus brachyceras Ledeb., sinonim (s), Ledeb., Ind. Sem. Hort. Acad. Dorpat. 1824. , Astragalus buceras Willd., sinonim (s), Willd., Enum. Pl. Suppl. 1813. , Astragalus dorcoceras Bunge, sinonim (s), Bunge in Mém. Acad. Imp. Sci. Saint Pétersbourg, Sér. 7 11. 1868. , Astragalus embergeri Jahand. & al., sinonim (s), Jahand., Maire & Weiller in Bull. Soc. Hist. Nat. Afrique N. 23. 1932. , Astragalus hamosus ssp. brachyceras (Ledeb.) Batt., sinonim (s), Batt. & Trab., Fl. Algérie 1: 258. 1889 , Astragalus hamosus ssp. embergeri (Jahand. & al.) Maire, sinonim (s), Bull. Soc. Hist. Nat. Afrique N. 24: 211. 1933 , Astragalus hamosus ssp. verus Emb. et Maire, sinonim (s), Cat. Pl. Maroc: 1046. 1941 , Astragalus hamosus var. microcarpus Zohary, sinonim (s), Flora Palaestina 2: 455. 1972. , Astragalus paui Pau, sinonim (s), Pau, Not. Bot. Fl. Españ. 1. 1887. , Astragalus stribrnyi Velen., sinonim (s), Fl. Bulg. 151. 1891. , Astragalus taeckholmianus Oppenh., sinonim (s), Palestine J. Bot. Hort. Sci., Rehovot Ser. No. 2, 83. 1936. , Astragalus volubilitanus J. Braun et Maire, sinonim (s), Bull. Soc. Hist. Nat. Afrique N. 16: 30. 1925 , Hamosa astragalus Medik., sinonim (s), Vorlesungen der Churpfälzischen physicalisch-ökonomischen Gesellschaft 2: 376. 1787. , Tragacantha buceras (Willd.) Kuntze, sinonim (s), Revisio Generum Plantarum 2: 942–49. 1891. , Tragacantha hamosa (L.) Kuntze, sinonim (s), Revisio Generum Plantarum 2: 945. 1891. (5 Nov 1891)

Common names: kukičasti kozlinac (Hr), Nikolić, T., 201912707, kozlinac kukičavi (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kukičasti kozlinac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.