Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Astragalus monspessulanus L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Astragalus (kozlinac (Hr), Nikolić, T., 201912707, kozlinac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 761 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Astragalus atticus Hausskn., sinonim (s), Hausskn. in Mitth. Thüring. Bot. Vereins nov. ser., 5. 1893. , Astragalus chaubardii Bunge, sinonim (s), Bunge in Mém. Acad. Imp. Sci. Saint Pétersbourg, Sér. 7 11. 1868. , Astragalus chlorocyaneus Boiss. et Reut., sinonim (s), Pugill. Pl. Afr. Bor. Hispan.: 39-40. 1852 , Astragalus cossonii Bunge, sinonim (s), Mém. Acad. Imp. Sci. Saint Pétersbourg, Sér. 7 11: (16) 118. 1868 , Astragalus macedonicus Heldr. et Charrel, sinonim (s), Géogr. Bot. Salonique: 19. 1892 , Astragalus vandasii Velen., sinonim (s), Velen. in Sitzungsber. Königl. Böhm. Ges. Wiss. Prag., Math.-Naturwiss. Cl. 1893. 1893.

Common names: ranocvjetni kozlinac (Hr), Nikolić, T., 201912707, kozlina ranocvjetni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.