Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Astragalus monspessulanus L. ssp. illyricus (Bernh.) Chater

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Astragalus (kozlinac (Hr), Nikolić, T., 201912707, kozlinac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Feddes Repert. 79: 51 (1968)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Astragalus dalmaticus Bunge ex Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur. 190 1878. , Astragalus illyricus Bernh. f. brachyceras Beck., sinonim (s) , Astragalus illyricus Bernhardt, sinonim (s), Select. Sem. Hort. Erfurt. 1836 , Astragalus illyricus f. Soyeri Beck, sinonim (s) , Astragalus illyricus f. Wulfeni, sinonim (s) , Astragalus monspessulanus Bess. Exs. Dalm., sinonim (s) , Astragalus soyeri Buchinger, sinonim (s) , Astragalus soyeri Bunge, sinonim (s), Bunge in Mém. Acad. Imp. Sci. Saint Pétersbourg, Sér. 7 11. 1868. , Astragalus wulfenii Koch, sinonim (s), Syn. Fl. Germ. Helv., ed. 2: 207. 1843

Common names: Ilirski grahovec (Hr), Šilić, Č., 19841013, ilirski kozlinac (Hr), Domac, R., 19944, Illyrischer Tragant (De), Šilić, Č., 19841013

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.