Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Astragalus onobrychis L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Astragalus (kozlinac (Hr), Nikolić, T., 201912707, kozlinac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 760 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Astragalus borysthenicus Klokov, sinonim (s), Klokov in Bot. Žurn. (Kiev) 3. 1947. , Astragalus chlorocarpus Griseb., sinonim (s), Griseb., Spic. Fl. Rumel. 1. 1843. , Astragalus circassicus Grossh., sinonim (s), Izv. Azerbajdzansk. Fil. Nos. 1–2, 115. 1939. , Astragalus dacicus Heuff., sinonim (s), Verhandlungen der Zoologisch-botanischen Gesellschaft in Wien 93. 1858. , Astragalus linearifolius Pers., sinonim (s), Pers., Syn. Pl. 2. 1807. , Astragalus murrii Huter, sinonim (s) , Astragalus pancicii Heuff., sinonim (s), Heuff. in Flora 36. 1853. , Astragalus rochelianus Heuff., sinonim (s), Archiv für Naturgeschichte 18(1): 293. 1852. , Astragalus skorpilii Velen., sinonim (s), Velen., Fl. Bulg. 1891. , Astragalus sofianus Velen., sinonim (s), Velen., Fl. Bulg. 1891. , Astragalus troizkii Grossh., sinonim (s), Flora URSS 12: 486. 1946. , Astragalus varnensis Davidov, sinonim (s), Oesterreichische Botanische Zeitschrift 52: 493. , Tragacantha onobrychis (L.) Kuntze, sinonim (s), Revisio Generum Plantarum 2: 942–49. 1891. (5 Nov 1891)

Common names: zastavičasti kozlinac (Hr), Nikolić, T., 201912707, kozlinac tankolistni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zastavičasti kozlinac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.