Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Atriplex littoralis L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Chenopodiaceae (lobode (Hr), Horvatić, S., 19541819, lobodnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Atriplex (pepeljuga (Hr), Nikolić, T., 201912707, pepeljuga (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 1054 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Atriplex laciniata Schkuhr, sinonim (s), Bot. Handb. 3: 540 (1802) non L. 1753 , Atriplex marina L., sinonim (s), Mant. Pl. 2: 300 (1771) , Atriplex serrata Huds., sinonim (s), Fl. Angl.: 377 (1762)

Common names: obalna pepeljuga (Hr), Nikolić, T., 201912707, loboda morska (Hr), Šulek, B., 18791256, loboda vodena (Hr), Šulek, B., 18791256, obalna pepeljuga (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.