Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Atriplex nitens Schkuhr.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Chenopodiaceae (lobode (Hr), Horvatić, S., 19541819, lobodnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Atriplex (pepeljuga (Hr), Nikolić, T., 201912707, pepeljuga (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Handb. 3: 541 (1803)

Taxon author(s) 1. Schkuhr.

Synonyms: Atriplex acuminata Waldst. et Kit., sinonim (s), Descr. Icon. Pl. Hung. 2: 107. 1805 , Atriplex sagittata Borkh., sinonim (s), Rhein. Mag. Erweit. Naturk. 1: 477. 1793

Common names: sjajnolisna pepeljuga (Hr), Nikolić, T., 201912707, sjajnolisna pepeljuga (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.