Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Atriplex oblongifolia Waldst. et Kit.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Chenopodiaceae (lobode (Hr), Horvatić, S., 19541819, lobodnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Atriplex (pepeljuga (Hr), Nikolić, T., 201912707, pepeljuga (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Pl. Rar. Hung 3: 278 (1812)

Taxon author(s) 1. Franz de Paula Adam von,Franz de Paula Adam von Waldstein,Waldstein-Wartemburg2. Pál(Paul) Kitaibel

Synonyms: Atriplex campestris W. D. J. Koch et Ziz, sinonim (s), Cat. Pl.: 24 (1814) , Atriplex patula ssp. oblongifolia (Waldst. et Kit.) Westerl., sinonim (s), Linnaea 40: 169 (1876) , Atriplex tatarica Schkuhr, nomen illegitimum (n. illeg.), Bot. Handb. 3: 539 (1802) non L. 1753

Common names: dugolisna pepeljuga (Hr), Nikolić, T., 201912707, dugolisna pepeljuga (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.