Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Atriplex patula L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Chenopodiaceae (lobode (Hr), Horvatić, S., 19541819, lobodnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Atriplex (pepeljuga (Hr), Nikolić, T., 201912707, pepeljuga (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 1053 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Atriplex agrestis Schur, sinonim (s), Enum. Pl. Transsilv.: 575 (1866) , Atriplex amana Post, sinonim (s), Post, Fl. Syria, ed. 2. 1896. , Atriplex angustifolia Sm., sinonim (s), Sm., Comp. Fl. Brit. 1800. , Atriplex erecta Huds., sinonim (s), Huds., Fl. Angl. 1762. , Atriplex hastata L., sinonim (s), Species Plantarum 2 1753 , Atriplex macrodira Guss., sinonim (s), Guss., Fl. Sicul. Syn. 2. 1845. , Atriplex patula ssp. amana (Post) Aellen, sinonim (s), Bot. Jahrb. Syst. 70: 56. 1939 , Atriplex patula ssp. erecta (Huds.) Arcang., sinonim (s), Comp. Fl. Ital.: 592. 1882 , Atriplex patula ssp. macrodira (Guss.) Arcang., sinonim (s), Comp. Fl. Ital.: 592. 1882 , Atriplex patula ssp. producta (Guss.) Giardina & Raimondo, sinonim (s), Bocconea 20: 9. 2007 , Atriplex virgata Scop., sinonim (s), Delic. Fl. Faun. Insubr. 2: 14 (1787)

Common names: široka pepeljuga (Hr), Nikolić, T., 201912707, loboda divja (Hr), Visiani, R., 18425573, obična pepeljuga (Hr), Horvatić, S., 19541819, široka pepeljuga (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.