Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Atriplex prostrata DC.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Chenopodiaceae (lobode (Hr), Horvatić, S., 19541819, lobodnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Atriplex (pepeljuga (Hr), Nikolić, T., 201912707, pepeljuga (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Fr., ed 3: 387 (1805)

Taxon author(s) 1. Augustin Pyramus de,Augustin Pyramus Candolle,de Candolle

Synonyms: Atriplex deltoidea Bab., sinonim (s), Bab., Prim. Fl. Sarnicae. 1839. , Atriplex hastata auct. non L., sinonim (s) , Atriplex hastata ssp. microsperma (Waldst. et Kit.) Arcang., sinonim (s), Comp. Fl. Ital.: 592 (1882) , Atriplex hastata ssp. oppositifolia (DC.) Arcang., sinonim (s), Comp. Fl. Ital.: 592 (1882) , Atriplex hastata ssp. polonicum (Zapalł.) Aellen, sinonim (s), Feddes Repert. 69: 144. 1964 , Atriplex hastata ssp. triangularis (Willd.) Arcang., sinonim (s), Comp. Fl. Ital.: 592 (1882) , Atriplex hastata var. deltoidea (Bab.) Lange, sinonim (s), Haandb. Danske Fl., ed. 2: 638 (1856) , Atriplex hastata var. hastata auct., sinonim (s) , Atriplex latifolia Wahlenb., sinonim (s), Wahlenb. in Sv. Bot. 9. 1824. , Atriplex microsperma Waldst. et Kit. ex Willd., sinonim (s), Sp. Pl. 4(2): 964 (1806) , Atriplex oppositifolia DC., sinonim (s), DC. in Lamarck, Fl. Franç., ed. 2, 5. 1806. , Atriplex patula var. salina Wallr., sinonim (s), Sched. Crit.: 506 (1822) , Atriplex platysepala Guss., sinonim (s), Guss., Fl. Sicul. Syn. 2. 1845. , Atriplex polonica Zapalł., sinonim (s), Zapalł., Consp. Fl. Galic. Critic. 2. 1908. , Atriplex prostrata Boucher, nomen nudum (n. nud.), Extr. Fl. Abbeville: 76 (1803) , Atriplex prostrata ssp. deltoidea (Bab.) Rauschert, sinonim (s), Feddes Repert. 85: 644 (1974) , Atriplex prostrata ssp. latifolia (Wahlenb.) Rauschert, sinonim (s), Feddes Repert. 85: 644 (1974) , Atriplex prostrata ssp. polonica (Zapalł.) Uotila, sinonim (s), Ann. Bot. Fenn. 14: 197. 1977 , Atriplex prostrata ssp. prostrata, sinonim (s) , Atriplex prostrata ssp. triangularis (Willd.) Rauschert, sinonim (s), Feddes Repert. 85: &43 (1974) , Atriplex prostrata var. deltoidea (Bab.) Oberd., sinonim (s), Pflanzensoz. Exkurs. Fl.: 350 (1994) , Atriplex prostrata var. prostrata sensu Oberd., sinonim (s) , Atriplex prostrata var. salina (Wallr.) Oberd., sinonim (s), Pflanzensoz. Exkurs. Fl.: 350 (1994) , Atriplex triangularis Willd., sinonim (s), Willd., Sp. Pl. 4. 1806.

Common names: kopljasta pepeljuga (Hr), Nikolić, T., 201912707, kopljasta pepeljuga (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.